5. DEN – PÁTEK

Den mezi africkými zvířaty – návštěva Safari Parku ve Dvoře Králové, koupání a závěrečný táborák s opékáním buřtů…

Ahoj táborníci!! Naše společné dobrodružství se pomalu chýlí k závěru. Zbývá nám už jenom poslední výlet. Ale nebuďte smutní, protože ten dnešní závěrečný, ten opravu bude stát za to! Dneska si totiž vyrazíme do Afriky, na slony, nosorožce, zebry, žirafy a antilopy! Opravdické safari!

Že bychom to do Afriky a zpátky za jeden den nestihli? Tak dobře, máte pravdu, táborníci. Ale alespoň do malého kousku Afriky vás vezmeme. A doopravdy tam budou lvi, sloni, nosorožci, žirafy nebo zebry. A my se budeme projíždět přímo uprostřed mezi nimi!

Safari Park ve Dvoře Králové nad Labem patří mezi největší ZOO u nás, a je jedinou zoologickou zahradou, kde se můžete vydat autem nebo autobusem přímo do obrovských výběhů mezi zvířata.

5. DEN – PÁTEK

Ale to není rozhodně celé! Zajdeme se podívat na tygry, gepardy, do pavilonu goril a šimpanzů, na hady a exotické ryby do pavilonu, který se jmenuje Tropická řeka. Také se projdeme pavilonem ptáků, který se jmenuje Amazonský prales, kde nám budou exotičtí ptáci poletovat přímo nad našimi hlavami. Až si prohlédneme všechna zvířata v ZOO, tak se vyřádíme ve velikánském lanovém centru a v zoologické zahradě zažijeme spoustu další zábavy.

Protože dnešní výlet je posledním výletem našeho tábora, musíme celé naše putování zakončit tak, jak se sluší a patří – po návštěvě zoologické zahrady pořádnou koupačkou, a potom parádním táborákem a opékáním buřtů na ohni.

ODJEZD: v 8.30 Anglická 21, Praha 2

NÁVRAT: přibližně 20.30 (bude upřesněno)

VĚDĚLI JSTE, ŽE…

Několik zajímavostí o místech, která dnes společně navštívíme, a možná jste o nich neslyšeli nebo jste na ně už zapomněli…

Královédvorská ZOO je druhá největší zoologická zahrada u nás, a také jediná v celé Evropě, která je specializovaná na chov afrických zvířat? Například mláďat žiraf se zde narodilo už více než 250, což je nejvíc na jednom místě na světě mimo Afriku.

V Safari Parku ve Dvoře Králové se nachází jediné Lví safari v Česku a střední Evropě? Nikde jinde než tady se mezi lvy nedostanete.

V Safari Parku se dá i přenocovat? A dokonce si můžete vybrat, jak se ubytujete! Buď se dá využít Safari stan, nebo bungalov, a největší zájem je asi o unikátní bungalovy v korunách stromů s terasou, grilem, a dokonce vířivkou!

Kousek od ZOO se nachází jedna z nejkrásnějších českých přehrad – Les Království?

proč jet s námi

Důvod číslo 5 – nadstandartní servis a služby na míru

Nehodí se vám každé ráno odvážet vašeho táborníka na místo srazu a po skončení si pro něho zase přijet? Za mírný doplatek vám ho vyzvedneme doma a přivezeme zpátky až ke dveřím! Každý večer budete mít na našem blogu čestvou várku fotografií, abyste viděli, co jsme ten den dělali. Po skončení tábora dostane každý táborník krásný diplom. Drobnosti, které v součtu dělají naše tábory fantastické!