4. DEN – ČTVRTEK

Velký den plný dobrodružství – středověké centrum řemesel Botanicus a největší český dětský zábavní park v Čechách Mirákulum… .

Milí táborníci, dnešní čtvrtý den našeho tábora, bude dnem velkého řádění a dobrodružství. Dopoledne si zajedeme do středověkého centra řemesel Botanicus ve vesnici Ostrá, kousek od Poděbrad. Co tam na nás čeká? Budeme si moci vyzkoušet spoustu nových dovedností – vyrobit si vlastní mýdlo nebo svíčku, vyzkoušet si jaké to je vyrobit si sám ručně dělaný papír. Nebo si můžeme vybrousit pro maminku vlastní drahokam, nebo si vyzkoušet jak se rýžuje ve vodě zlato. Zkusíme si střelbu z luku, nebo kuše.

4. DEN – ČTVRTEK

Po obědě se vypravíme na další fantastické místo do úžasného zábavního parku Mirákulum. Co nás tam bude čekat? Tak třeba přes 200 metrů dlouhé Lanové Centrum, největší v Evropě. Nebo dřevěný hrad, přesněji řečeno hradní komplex osmi věží plných průlezů, visutých mostků, skluzavek a rozhleden, kde se mezi jednotlivými prvky překonávají až desetimetrové výškové rozdíly. Anebo návštěva tří obřích nafukovacích trampolín. Dost možná také uvízneme v přírodním bludišti, kde na nás čeká skoro kilometr propletených chodbiček. Nebo Lesní Město – 12 dřevěných věží (vysokých až 12 metrů), které jsou na ploše jednoho hektaru doslova zapuštěné mezi vzrostlé stromy. S nimi je propojují visuté lanové mosty, jichž je mezi věžemi stovky metrů. Tím však zábava nekončí – Lesní město je kromě stromových stezek protkáno také třemi stovkami metrů podzemních chodeb. Anebo obří dvanáctimetrové houpačky s kmitem kolem 20 metrů.

Jednou z největších atrakcí v Mirákulu je Vodní světunikátní venkovní komplex se systémem potoků, potůčků, koryt. Jeho základem je vodopád, který napájí jezírko. Najdeme tam padající, stříkající i tekoucí vodu.

ODJEZD: v 8.30 Anglická 21, Praha 2

NÁVRAT: přibližně 17.00 (bude upřesněno)

 

 

 

VĚDĚLI JSTE, ŽE…

Několik zajímavostí o místech, která dnes společně navštívíme, a možná jste o nich neslyšeli nebo jste na ně už zapomněli….

Středověké centrum řemesel BOTANICUS v Ostré je největší ve střední Evropě? Je to tak, v centru řemesel si můžou návštěvníci vyzkoušet více než 25 různých řemesel a dovedností. Součástí centra řemesel je také veliký park, arboretum a obří plantáže léčivých a kosmetických rostlin.

Zábavní park Mirákulum slavil loni už 20.narozeniny? Je to pravda, základy parku vznikly už v roce 1999. Park vznikl na základech bývalých obrovských kasáren a cvičiště sovětské armády, která odtud odešla teprve na začátku 90.let

 

proč jet s námi

Důvod číslo 4 -věkově kompaktní skupiny dětí

Na našich táborech jsou děti  ve velmi malém věkovém rozmezí, skutečně jen od 6 do 10 let, takže zhruba mezi první a čtvrtou třídou základní školy. Naše snaha je mít ve skupinách podobně staré děti, s podobnými zájmy. Samozřejmě, pokud máte doma páťáka, a druháka, nenecháme staršího sourozence kvůli tomu doma! Stejně tak pokud máte doma třeťáka a dalšího táborníka, který půjde do školy teprve v září, i tady můžeme samozřejmě udělat vyjímku.