3. DEN – STŘEDA

Den s výpravou za pohádkou – pohádkový zámek Staré Hrady a návštěva největšího labyrintária v Evropě na zámku Loučeň…

Ahoj táborníci! Včera, druhý den našeho tábora, jsme si spolu prohlédli královský hrad Křivoklát. Dnešek bude celý den také ve znamení králů, ale také princů, princezen, draků, čarodějnic, ježibab a dalších pohádkových postav. Druhý den bude celý ve stopách pohádky.

Nejdříve vyrazíme na zámek, který se jmenuje Staré Hrady, a je celý věnovaný pohádkám. Projdeme si zámek s Dračí komnatou, dozvíme se o tajemstvích templářských rytířů, navštívíme čarodějnice na Čarodějnické půdě a zažijeme spoustu dalších zajímavých zážitků a potkáme mnoho dalších zajímavých i trochu strašidelných pohádkových postav a postaviček.

3. DEN – STŘEDA

 Ze zámku Staré Hrady se během půl hodiny přesuneme na jiný zámek, který se jmenuje Loučeň. Tentokrát si neprohlédneme zámek, ale navštívíme zámecký park, který ukrývá největší sbírku labyrintů a bludišť u nás. Je to něco, co nemá obdoby v Čechách, dokonce ani v Evropě.

Celkově je v parku 12 labyrintů a bludišť všelijakých druhů – keřové, dřevěné, světelné, provazové a mnoho dalších…Bludiště a labyrinty propojuje přesně vytyčená naučná stezka s mnoha, informacemi o historii, ale i současnosti labyrintů a bludišť.

Po obědě nás bude čekat zase odpolední koupání, tentokrát si ho užijeme na krásných pískovcových jezerech u Staré Boleslavi.

ODJEZD: v 8.30 Anglická 21, Praha 2

NÁVRAT: přibližně 17.00 (bude upřesněno)

VĚDĚLI JSTE ŽE…

Několik zajímavostí o místech, která dnes společně navštívíme, a možná jste o nich neslyšeli nebo jste na ně už zapomněli…

Staré Hrady jsou opravdu staré? První zmínka o původně gotickém hradu, který byl později přestavěný na renezanční zámek, pochází už z roku 1340.

Anglický park na zámku Loučeň, ve kterém se nachází Labyrintárium, začal být budován už skoro před 200 lety? Je to tak, základy parku byly založené už v roce 1826

Labyrintárium v parku na zámku Loučeň je největší v Evropě? Ano, na celkové ploše 16 hektarů najdete celkem 12 labyritntů a bludišť.

Mezi bludištěm a labyrintem je velký rozdíl? Totiž z labyrintu vede jen jedna jediná správná cesta, zatímco z bludiště existuje víc správných východů….

proč jet s námi

Důvod číslo 3 – maximální komfort a pohodlí pro vaše děti!

Vaše děti budou celou dobu tábora cestovat v první třídou ! Nové, klimatizované minibusy s veškerým komfortem, po celou dobu k dispozici neomezeně nápoje a drobné snacky. Váš táborník nemá rád k obědu řízek, ale miluje špagety? Nemá rád vodu, ale dává přednost malinovce? Žádný problém, zařídíme! 🙂